Delta Trans Kompleksowa Obsługa Logistyczna

Firma Delta Trans  należy do największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma w przeciągu 27 lat swojej działalności rozwinęła znacznie swoją ofertę i w chwili obecnej zapewnia kompleksową obsługę logistyczną.

Spółka Delta Trans Transporte sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1989 r., natomiast spółka Delta Trans Logistik Sp. z o.o. powstała w 1991 r. Początkowo grupa spółek  skupiała się na transporcie międzynarodowym i prowadzeniu agencji celnych, jednak w przeciągu zaledwie kilku lat rozbudowała swoją ofertę o nowe usługi zajmując tym samym stabilną pozycję rynkową. Systematyczny rozwój firmy i nacisk kładziony na jakość wykonywanych usług przyczynił się do otrzymania w 1998 r. pierwszego certyfikatu ISO 9002. W okresie tym Delta posiadała 30 oddziałów agencji celnych zlokalizowanych na terenie całej Polski.

W 2002r. rozpoczęto działalność produkcyjną polegającą na naprawie palet i myciu pojemników stosowanych w obsłudze logistycznej.

Wejście Polski do Unii Europejskiej przyniosło duże zmiany w postaci redukcji oddziałów agencji celnych, ale jednocześnie nastąpiło podwojenia wielkości posiadanej floty i rozszerzenia zakresu usług. Był to czas gdy wymiana handlowa nabrała znacznego przyśpieszenia, a dostęp polskich firm usługowych do rynków Europy Zachodniej stał się łatwiejszy. W okresie tym zdecydowano się również na stworzenie własnego centrum logistyczno- produkcyjnego w Świętochłowicach.

W 2006 firma dysponowała już rozwiniętą infrastrukturą magazynową, taborem liczącym ponad 300 jednostek a także nowoczesnymi systemami informatycznymi do zarządzania logistyką i flotą. W kolejnym roku do użytku został oddany magazyn wysokiego składowania, który powiększył dotychczasową powierzchnię magazynową do ponad 40 tys. mkw. Inwestycja została podjęta w odpowiedzi na dynamiczny rozwój usług outsourcingu logistycznego, w tym co-produkcji, co-packingu, a także innych usług o wartości dodanej, realizowanych przez Deltę. W 2008r. siedziby obu spółek przeniesiono została z Chorzowa do Świętochłowic.

W  2012 r. w związku z rozbudową usług świadczonych w zakresie produkcji do szerokiego już wachlarza usług  prace spawalnicze. W tym samym roku dział konstrukcji stalowych otrzymał certyfikat wg normy EN ISO 3834-3, a rok później certyfikat SLV wg normy 1090-1