ROHLIG SUUS Logistics

Firma zajmuje się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do wysoce profesjonalnej i indywidualnej obsługi Klienta.

Głównym celem firmy jest dostarczanie najwyższej jakości usług Klientom w obszarze zaawansowanych projektów logistycznych oraz złożonych procesów łańcucha dostaw.

Od 2013 roku firma koncentruje się na strategicznym rozwoju pakietu usług wschodnich dla przedsiębiorców z całego świata, m.in. w oparciu o spółkę córkę w Rosji, działającą pod nazwą SUUS Logistics.

W 2014 roku ROHLIG SUUS Logistics został nagrodzony 1. miejscem w Rankingu Business Proces Outsourcing Companies.

Różnorodność doświadczeń i kompetencji  pracowników firmy Suus pozwala im budować zespoły odnoszące sukcesy.

  • Wysoce wykwalifikowana kadra gwarantuje doradztwo i fachową obsługę w postaci odpowiednio dobranych rozwiązań na każdym poziomie współpracy.
  • Dedykowany opiekun nadzoruje współpracę i jest w stałym kontakcie z Klientem.
  • W przypadku obsługi złożonych projektów logistycznych powołujemy dedykowany zespół projektowy, który działa w ramach jednej organizacji, a nie grupy spółek, dzięki czemu zapewnia płynną realizację projektu i skuteczną komunikację.
  • W polityce kadrowej kierujemy się zasadą „personality makes the difference”, która wspiera innowacyjność i proaktywną postawę naszych pracowników zarówno we współpracy z Klientami, jak i wewnątrz organizacji.

Rohlig Suus Logistics jest jedynym polskim operatorem logistycznym o globalnych możliwościach. W ramach komplementarnego wachlarza usług, który obejmuje transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy, usługi magazynowe, projekty cargo oraz obsługę celną,  proponują swoim Klientom najlepsze rozwiązania optymalnie dostosowane do ich potrzeb. W portfelu obsługiwanych przez Suus firm znajdują się regularne i multiproduktowe kontrakty z liderami rynku.

W Europie stworzyli partnerski system drobnicowy obsługujący około 200 regularnych połączeń drogowych tygodniowo. W Polsce zbudowali własny system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw w 24h. Od lat są znani z krajowych i międzynarodowych przewozów całopojazdowych.

2015 – Firma zajęła 3 miejsce w TOP 3 operatorów, świadczących kompleksowe usługi logistyczne w rankingu TSL 2014 w kategorii: usługi logistyczne.

Fracht morski i lotniczy realizują w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co. obecną na całym świecie. Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków wschodnich.

Usługi magazynowe w ramach produktu logistyki kontraktowej realizują w centrach logistycznych o powierzchni ponad 130 000 m², wyposażonych w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania.
Jednocześnie zwiększają możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m.in. poprzez uruchamianie nowych lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.

6 myśli w temacie “ROHLIG SUUS Logistics”

  1. Jezdze dla nich 3 tydznie, w sumie jakos nie jest zle, trafiem na spoko spedytora i nie ma ładunków na wczoraj, idzie sie dogadac. Polecam

  2. Dziennie robię około 250 kilometrów. Atmosfera w pracy jest dobra, sami liderzy bardzo pomocni. Złego słowa nie mogę powiedzieć na dyspozytorów. Póki co, jako pracownik mogę polecać tę firmę. Jedyne o czym musisz pamiętać, decydując się na Suus, to to, że łatwo nie będzie. Ja to jednak traktowałem jako wyzwania i… udało się. Warto!

  3. Ogólnie nie wiem o jakiej Wy firmie piszecie, ale to na pewno nie jest Rohlig Suusa w Białymstoku. Pracuje tam od miesiąca i jestem zadowolony. Osadzili mnie na pakiecie i nie jest tam tak źle. Atmosfera miła, nikt nie pogania. Wiadomo, trochę tam trzeba podźwigać, ale no niestety tak to jest w zakładach pracy. Mogłoby się tam troche pozmieniać jeśli chodzi o przyjmowanie i segregacje paczek, ale podejrzewam, że to tylko kwestia czasu i podsunięcia pomysłów. Pozdrawiam

  4. Pracowałem w Rohlig Suus jako magazynier. Wydaje się, iż jest to praca najgorszego sortu, niemniej jednak nie w tej firmie i przede wszystkim nie w takiej atmosferze. Wiele dobrego mógłbym powiedzieć, ale ograniczę się do minimum – zarobki na poziomie (tyle ile wyrabiasz i się angażujesz, tyle otrzymujesz). Premie i nadgodziny również są opłacane. Jak wspomniałem – sama atmosfera na wysokim poziomie, można się dogadać, wystarczy być rzetelnym i sumiennym.

  5. Praca w Rohlig Suus to super początek. Mówi się, że studenci to tylko odzieżówki i słynne restauracje fast-food, ale ja swoją przygodę rozpoczynałem po skończonej nauce właśnie w Rohlig Suus. To szczególnie dobra motywacja do działania, pracy dużo, atmosfera super, zarobki odpowiednie do kwalifikacji (szczególnie, że ja nie posiadałem żadnych, ale to nie oznacza, że firma nie inwestowała we mnie) – Rohlig Suus daje motywacyjnego kopa do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *