ROHLIG SUUS Logistics

Firma zajmuje się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do wysoce profesjonalnej i indywidualnej obsługi Klienta.

Głównym celem firmy jest dostarczanie najwyższej jakości usług Klientom w obszarze zaawansowanych projektów logistycznych oraz złożonych procesów łańcucha dostaw.

Od 2013 roku firma koncentruje się na strategicznym rozwoju pakietu usług wschodnich dla przedsiębiorców z całego świata, m.in. w oparciu o spółkę córkę w Rosji, działającą pod nazwą SUUS Logistics.

W 2014 roku ROHLIG SUUS Logistics został nagrodzony 1. miejscem w Rankingu Business Proces Outsourcing Companies.

Różnorodność doświadczeń i kompetencji  pracowników firmy Suus pozwala im budować zespoły odnoszące sukcesy.

  • Wysoce wykwalifikowana kadra gwarantuje doradztwo i fachową obsługę w postaci odpowiednio dobranych rozwiązań na każdym poziomie współpracy.
  • Dedykowany opiekun nadzoruje współpracę i jest w stałym kontakcie z Klientem.
  • W przypadku obsługi złożonych projektów logistycznych powołujemy dedykowany zespół projektowy, który działa w ramach jednej organizacji, a nie grupy spółek, dzięki czemu zapewnia płynną realizację projektu i skuteczną komunikację.
  • W polityce kadrowej kierujemy się zasadą „personality makes the difference”, która wspiera innowacyjność i proaktywną postawę naszych pracowników zarówno we współpracy z Klientami, jak i wewnątrz organizacji.

Rohlig Suus Logistics jest jedynym polskim operatorem logistycznym o globalnych możliwościach. W ramach komplementarnego wachlarza usług, który obejmuje transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy, usługi magazynowe, projekty cargo oraz obsługę celną,  proponują swoim Klientom najlepsze rozwiązania optymalnie dostosowane do ich potrzeb. W portfelu obsługiwanych przez Suus firm znajdują się regularne i multiproduktowe kontrakty z liderami rynku.

W Europie stworzyli partnerski system drobnicowy obsługujący około 200 regularnych połączeń drogowych tygodniowo. W Polsce zbudowali własny system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw w 24h. Od lat są znani z krajowych i międzynarodowych przewozów całopojazdowych.

2015 – Firma zajęła 3 miejsce w TOP 3 operatorów, świadczących kompleksowe usługi logistyczne w rankingu TSL 2014 w kategorii: usługi logistyczne.

Fracht morski i lotniczy realizują w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co. obecną na całym świecie. Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków wschodnich.

Usługi magazynowe w ramach produktu logistyki kontraktowej realizują w centrach logistycznych o powierzchni ponad 130 000 m², wyposażonych w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania.
Jednocześnie zwiększają możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m.in. poprzez uruchamianie nowych lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.